Instagram Public Photos with #histori
comment 1 star 153 5 weeks ago

Karna sudah terlalu panjang aku membuat histori denganmu #histori#nostalgia#onceuponatime

comment 2 star 57 3 days ago

1 nëntor 1982, viti kur u inaguruar muzeu kombëtar "gjergj kastriot skënderbeu", për të qenë padyshim memoriali më i madh dhe më i rëndësishëm i kombit shqiptar! mirënjohje kujdo që ka dhe vazhdon të kontribojë, prej 35 vitesh për muzeun e shqipërisë! #histori

comment 0 star 333 November 2017
comment 0 star 104 October 2017

Dando un paseo hacia atrás en el tiempo.... #historia #romano #histori # arqueológico #mencanta

comment 2 star 228 September 2017

Historihistoriandhistori #histori #photography #sawarnabeach

comment 0 star 102 last month

Napenda nachokiona, jide na fa studio. wakikutana pamoja kwenye ngoma unajua nini hua kinatokea. #histori i like what i see 👊👊👊 • #regranned from @jidejaydee - last night 🎼🎸🎹🎤🎻🎺🥁 #muziki - #regrann

comment 11 star 1,760 November 2017

#histori#архив

comment 0 star 29 Yesterday

#każdy#dzienspędzony#ztobąjest#kawałkiemnowej#histori :-* :-* <3

comment 3 star 158 August 2017

Hey jom adelina i kom 7vjet jetoj ne jetimore familje skom un jetimoren e kosideroj si shpi teme edhe njerzt aty si familje kom shoqe shok nesa.lira.elma.elita.rinori.leotrimi.fidani.mili----------------un jam rinori i kom 7vjet jetoj ne jetimore skom kerkon familja e vetem qe osht esht jetimorja qe jetoj aty kom shok shoqe leotrimi.mili.fidani.adelina.lira.elita.elma #histori #newstory #dashuriaimeevogel #myloves #dypellumba

comment 0 star 4 2 hours ago

"safiye sultan’ın iç siyasete de yakın bir ilgisi vardı; o kadar ki üzerindeki büyük nüfuzu sayesinde oğlunun daha önce vermiş olduğu kararları bile geri aldırtabilirdi." ✔siz, safiye sultan hakkında neler düşünüyorsunuz? #kadinsultanlar #kadinlarsaltanati #ottoman #osmanli #ottomanempire #like #tarih #histori #follow #turktarihi #likeforlike #hareemalsultan #muhtesemyuzyilkosem #payitahtabdulhamid #dirilisertugrul #magnificentcenturykosem #takipcikazan #hurremsultan #kosemsultan #halimesultan #haticesultan #followforfollow #safiyesultan #payitaht #takip #kalbiminsultanı #mehmetbircihanfatihi #mescidiaksa #followme #hulyaavsar

comment 5 star 201 3 hours ago

Vlerat tona 👐🇦🇱 ju deshirojmë një të premte të bukur dhe një fundjavë të këndshëm të gjithve #dorëpërdore #beautifullandscape #beautifulalbania #oda #shqiperiabukur #shqiperi #albania #shqipetar #baresha #muzikashqiptare #trashegimi #tradite #antikitet #histori #vlera #kulture

comment 2 star 49 6 hours ago

Kalendari historik- 18 janar 1935, lindi pjetër arbnori. marre nga @qmksh.al #albanian #histori

comment 0 star 3 22 hours ago

"hanım sultanlar seyfîye mensuplarıyla evlendirilirdi. İzdivaçları siyasi olduğundan bir hanım sultan ile evlenen paşa başka bir zevce kâti suretle alamaz, evlenemezdi. payitaht dışına tayin edilen paşa asla hanım sultan zevcesini yanında götüremezdi. hanım sultanlar payitahta kendilerine verilen saraylarında oturmaya devam ederlerdi.hayır işleriyle alâkadar olurlardı." #kadinsultanlar #kadinlarsaltanati #ottoman #osmanli #ottomanempire #like #tarih #histori #follow #turktarihi #likeforlike #hareemalsultan #muhtesemyuzyilkosem #payitahtabdulhamid #dirilisertugrul #magnificentcenturykosem #takipcikazan #kosemsultan #halimesultan #haticesultan #followforfollow #takip #kalbiminsultanı #mehmetbircihanfatihi #mescidiaksa #followme #fahriyesultan #kaftan #dugun #bindallı

comment 5 star 307 23 hours ago

Agar perjalanan kita tidak menjadi histories tetapi dongeng yang dikenal oleh anak cucu kita😇see you beb😘 #dear#boy#kunanta#histori#motivasi#semangat#strong#duerduer 👊😩😛🤓😍

comment 0 star 12 Yesterday

Repetimos foto si, pero solo por si no habéis cotilleado nuestro #histori y no os habéis dado cuenta que solo durante hoy el cuenco de la imagen sale por 10€ (gastos de envío incluidos) 🎊🎊!! para más info, mensajito directo!! #sweetzen#arcilla#handmade#artesania#todoadiez#hippie#decoboho#bohemianstyle#decoration#hippiesoul#ceramica#diy#hechoamano #cool#sweet#ecologic

comment 2 star 21 Yesterday

Foto qe ne pamje te pare eshte tragjike edhte realizuar nga carol guzy, fotografe amerikane qe punonte per washington post kur ne mars 1999 ndodhet ne kampin e refugjateve ne kukes, ne kufirin midis shqiperise dhe kosoves. carol ishte aty per te dokumentuar me foto luften per kosoven. agim shala eshte 2 vjeç kur po kalohet mes telave me gjemba. carol guzy ka fotografuar pikerisht momentin e bashkimit te agimit te vogel me familjen e tij. kjo fotografi do te fitonte ne vitin 2000 çmimin pulitzer. #pulitzer #carol #carolguzy #kosovo #albania #kukes #shqiperi #fotografi #histori #fotografihistorike #agim #agim #agimshala #shala

comment 0 star 4 Yesterday

#histori#архив

comment 0 star 29 Yesterday

Rupa mentawai (sumatera barat) tempo dulu * uma (rumah adat) orang mentawai. foto ini merupakan dokumentasi dari beukering, j.a. tahun 1925. * --------------------------------- follow @jejaksejarah --------------------------------- #jejaksejarah #thehistory #sejarah #histori #history #photography #foto #art #budaya #sejarahnusantara #sejarahindonesia #instagram #viral #like #suka #follow #ikuti #hindiabelanda #indonesia #melayu #sumaterabarat #sumbar #mentawai --------------------------------- media partner www.padangkita.com ---------------------------------

comment 0 star 22 Yesterday